Lubię czasem zrobić pół kroku

I stanąć nieco z boku

Popatrzeć na siebie z perspektywy

i sprawdzić czy jest prawdziwe wszystko to co się dzieje

I wtedy często sama z siebie się śmieję

Spróbuj kiedyś gdy się z życiem zaczniesz siłować

by sił i zdrowia nie marnować

Popatrzeć z boku na swoje zmagania na swoje spinania

Na swoją śmiertelną powagę z jaką siebie i życie traktujesz

i jak je marnujesz

Nie zapominaj że tylko chwila jest ci dana

Bo jutrzejszy poranek

nikomu nie jest zagwarantowany

 

 

4 komentarze

 1. Olga Jawor 6 lutego, 2023 at 10:10 am

  Tak, jutrzejszy poranek nikomu nie jest zagwarantowany a nikt o tym nie myśli, nie chce mysleć. Zyje sie chwilą, natłokiem myśli i zdarzeń, swoimi smutkami i radościami, swoimi lękami i chwilową wolnością od tych lęków. Bo wszystko jest chwilą, my też…
  I trzeba sie czasem zatrzymać, popatrzec na siebie i rzeczy z boku. Nabrać dystansu, ochłonąć, ocalić odrobinę spokoju i trzeźwego spojrzenia. Czasem jednak tak jest, że gdy sie za bardzo odejdzie na bok, to trudno potem wejsc ponownie do nurtu, zaangażować sie uczuciami i emocjami…We wszystkim potrzebny jest złoty środek.
  Pozdrawiam Cię serdecznie, Gabrysiu.

  • Gabriela Kotas 6 lutego, 2023 at 4:37 pm

   Tak, we wszystkim jest potrzebny umiar Oluś. Taki dystans przydaje się w chwilach, w których tak bardzo zatracamy się w emocjach, że trudno nad nimi zapanować. Czasem zdarza mi się w takich momentach chwila zatrzymania i próby spojrzenia na siebie jakby z zewnątrz i czasem samej siebie mi żal, a czasem śmiać mi się chce z mojego „zaangażowania” w coś co tylko odbiera spokój i siły.
   Pamiętasz ten słynny tekst „ Winnetou uważaj z tyłu „ o który chyba u Ciebie kiedyś pisałam, często mi się przypomina, że na niektóre sytuacje można, a nawet trzeba popatrzeć jak na film. Albo pomyśleć ile one będą znaczyły za kilka lat, czy naprawdę wymagają aż takiego zaangażowania i przejmowania się? Buziaki przesyłam – ciepłe , bo zima nie odpuszcza.

 2. jotka 10 lutego, 2023 at 8:06 pm

  Nawet nie trzeba stawać z boku, po czasie wszystko wygląda inaczej, a czasami widzimy swoje błędy u innych, jak w zwierciadle…

  • Gabriela Kotas 13 lutego, 2023 at 2:22 pm

   Tak Asiu, z perspektywy zawsze wszystkie „puzzle”wskakują na swoje miejsce, nawet te czasem bezsensowne :)

Comments are closed.